gökhan baylan

GÖKHAN BAYLAN

BAYLAN GRUP KURUCU

İstanbul’da 11 kasım 1983 yıllında doğan Gökhan Baylan, ilk ve ortaokulu İstanbul’da Yenibosna ilk öğretim okulunda tamamladı. Lise öğrenimini Necip Fazıl Kısakürek Lisesinde tamamladıktan sonra Bogomolets National Medical University’de Lisans eğitimini Dermatoloji bölümünde tamamlamıştır. 2021 yılında Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi kamu yönetimini tamamlamıştır. Şu anda  İstanbul üniversitesi uzaktan eğitim fakültesi Egzersiz ve spor bilimleri (1. Sınıf) bölümlerinde öğrenim hayatına devam etmektedir. 2014 yılında Aynur Baylan ile  evlendi.

2014 yılında Baylan Grup Markasını kurarak, Dijital Ajans ve sağlık turizmi alanın da hizmet vermeye başlamıştır. 2014 yılında dijital dönüşüm, dijital pazarlama ve reklamcılık alanlarında hizmet vermeye başladığı bu sektörde zamanla web site, oyun, E-ticaret vb. yazılım alanlarında çalışma arkadaşlarını da ekibine katarak Baylan Grubun daha emin adımlar ile yoluna devam etmesini sağladı.

Kurmuş olduğu şirketle sağlık alanında ki bir çok şirketin hem uçtan uca pazarlamasını hem de satış ofislerini yöneterek Dijital pazarlama ve sağlık turizmi danışmanlığı hizmetinde Türkiye’nin aranan sayılı kişilerindendir. Sağlık turizminin yanı sıra hayata geçirdiği kozmetik satış alanında başarılı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

2020 yılında Altın zirve ödüllerinde Yılın Dijital Ajansı ödülüne layık görüldü. 2021 yılı başında TMSF tarafından gerçekleştirilen ihalede Radyo CİHAN’ın yayın haklarını alarak Baylan Grup bünyesinde dahil etti.

Halen Baylan Grup Kurucusu ve Yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam eden Gökhan Baylan, aynı zamanda spor ile de ilgilenmektedir. Gökhan Baylan bir erkek çocuk babasıdır.